DIESS SOLAR ENERJİLİ, BATARYALI AYDINLATMA ARMATÜRÜ / 30 W SOLAR SOKAK LAMBASI

30 watt lamba

Led Aydınlatma Nedir?

P-N Jonksiyonlu bir yarı iletken olup, iletim yönünde kutuplandığı takdirde ışık yayacak şekilde tasarlanmıştır. Led Aydınlatma ampul ve florasanların yaydığı ışıktan farklı bir yöntemle ışık oluşturmasıdır.

Led Aydınlatma ile ne kadar tasarruf ederim?

Led aydınlatma ile elektrik faturanızda ortalama %80 oranında azalma olur.

Led Aydınlatma ne kadar harcar?

Led Aydınlatma düşük enerjili ancak yüksek değerli ışık yayar, böylece daha az enerji tüketerek daha ucuza ve verimli çalışır.

Solar Led Aydınlatma nedir?

Led Aydınlatma sisteminin elektrik şebekesine bağlı olmadan, cihaz üzerindeki güneş paneli ile güneş enerjisini yine cihaz içerisindeki yüksek kapasiteli pile depolayarak tamamen ücretsiz, doğal ve yenilenebilir enerji ile çalışmasıdır.

Solar Led Aydınlatma ile ne kadar tasarruf ederim?

Solar Led aydınlatma ile elektrik faturanızda %100 oranında azalma olur.

Solar Led Aydınlatma ne kadar harcar?

Solar Led Aydınlatma elektrik şebekesine bağlı olmadığı için hiç bir elektrik gideri olmaz..

Ürün Grubunun Genel Özellikleri;
1) 25 yıl ömür
2) 8 yıl pil ömrü
3) 2 yıl garanti
4) 10 yıl yedek parça bulundurma garantisi
5) 50.000 saat yanma süresi
6) %100 yerli üretim
7) 4-5 saat de dolum süresi
8) Pır sensör
9) bakım gerektirmeyen endüstiriyel ürünler
10) Türk mühendisleri tarafından gelişmiş teknoloji ile üretilmiştir.
11) Akıllı lamba ve yerli yazılım

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Solar pv ve Batarya modüler yapıdadır.

Gelişmiş Teknoloji ile üretilmektedir.

Batarya grubu derin şarj özelliğinde, sürekli şarj ve deşarja uygundur,

Aydınlatma kontrolü karanlık, hareket sensörlü ve zamanlama ayarlıdır.

Kısa devre, aşırı yük ve aşırı gerilim korumalıdır,

Şarj regülatörü, sürücüler ve led devreleri doğal soğutmalıdır,

Kullanılan ledler genel aydınlatmaya uygun ve LM80 test raporlu 1.sınıf dır.

Bakım gerektirmeyen özellikte endüstiriyel ürünlerdir.

%100 yerli tasarım ve üretimdir. 2 yıl garantili, 10 yıl parça bulundurma garantisi vardır.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Aydınlatma Gücü / Tüketim Gücü ( Watt ):  30W/ 10W

Işık Gücü (Lümen): 1200lm

Lux Değeri / Verim: 5mt de 120º Lensle 18lux / %95

Renk Sıcaklığı ( CCT ): 4000K/5500K/6500K

Işık Rengi / Parlaklığı ( CRI ): Gün Işığı /Beyaz/ Soğuk beyaz / Ra>80

Işık Penceresi (Optik): 120° Glass Lens with Aluminyum Holder

Verim: 95%

Kasa / Ölçü / Gövde: DI-363-1 Model ( 50cm x 20cm x 3cm ) Alm. Enjeksiyon

Çalışma Ortamı Sıcaklığı / Nem Oranı: -40 ~ +55 ºC / 15-90%RH

Korunma Sınıfı: IP67 uyumlu – Class II

Sensör Mesafesi: 5-6 mt.

Led Ömrü: <50.000 Hrs (Ta=30º@L70

Led Markası: Lumiled

Şarj sistemi ve Sürücü Devresi Modeli: DIESS CC/CV Devresi – Sabit akım sürücü

Güneş Paneli / Tüketilen Güç: 22Wp / 10WATT

Batarya tipi / Nom Kapasite / Deşarj süresi: Lityum / 10 Ah / Ort. 15 saat (Tam güçte 5 saat )

Ömür; (PV Panel) / (Batarya) / Şarj süresi: ~25 yıl / ~ 8 yıl / ~ 4-5 saat ( Güneşli günde )

solar-lamba-3

ÇalıŞma sistemi:

Armatür; Güneş paneli ( Pv ), Lıtyum Batarya, led modülü ve Kontrol sitemi devresinden oluşmaktadır. Güneşten aldığı enerjiyi DIESS Kontrol sistemi devresi yardımıyla yaklaşık güneşli bir günde 4-6 saatte bataryayı şarj etmektedir. Akıllı DIESS Kontrol sistemi devresi ile parlaklıgı kontrol ederek gece boyunca ışık vermesini sağlar. Gece ışık yogunluğuna bağlı olarak otomatik açılır, gündüz kapanır. Sensörler vasıtası ile insan yogunluğuna gore kontrol edilerek ( yoğun zamanlarda parlak mod. sakin durumlarda kısık mod da çalışarak ) tüm gece boyu ışık vermesi sağlanır.

solar-lamba-4

Teknik bilgiler:

Işın Açısı

Bir ışık kaynağının difüzyon açısı, ışığın aydınlanma yeteneğine sahip olduğu açıyı gösterir. Dar bir açı (örneğin 30º) sınırlı bir yüzeyi aydınlatır ve küçük yüzeylerin aydınlatılması için kullanışlıdır. Büyük yüzeyleri aydınlatmak için daha geniş difüzyona sahip açılar gereklidir.

CE işareti

Bir ürünün kendisine uygulanan Avrupa Direktifi gerekliliklerine uygunluğunu gösterir.

RoHS Direktifi 2006/95/CE

RoHS Avrupa Direktifi (Elektrikli ve elektronik ekipmanlarda Tehlikeli Maddelerin kullanımı ile ilgili kısıtlama), kurşun, cıva, kadmiyum, altı değerli krom, polibromobifenil (PBB) ve polibromodifenileter (PBDE) gibi elektrikli ve elektronik cihazlarda bazı tehlikeli maddelerin kullanımını sınırlar.

IP, Koruma İndeksi

IP indeksi katı cisimlere karşı koruma derecesini gösterir (1. basamak 0’dan 6’ya artan bir koruma ölçeğini gösterir) ve su geçirgenliği gösterir (2. basamak 0’dan 8’e artan koruma ölçeğini gösterir).

Sınıflar I, II, III

Elektrik çarpmalarına karşı koruma sınıfları.

Sınıf 1: Cihaz, topraklama terminali ve eş potansiyel bağlantılı fonksiyonel bir izolasyona sahiptir. Bu teçhizatlar, metal parçaların bağlandığı bir topraklama bağlantısına sahiptir;

Sınıf 2: Cihaz, erişilebilir metal parçalardan bağımsız güçlendirilmiş izolasyona sahiptir. Sınıf 2 teçhizatının fişleri, erkek topraklama bağlama konektörleri içermez;

Sınıf 3: Cihaz çok düşük güvenlik voltajında (TBTS) (maksimum 50V) çalışır. Voltaj düşüşüne, birincil ve ikincil arasındaki güvenli bir galvanik izolasyon vasıtasıyla cihazın izole edilmiş bir emniyet trafosu yardımıyla ulaşılması gerekir

Elektrik tedariki

Elektrik tedariki, bu tür enerji ile çalışan cihazlara elektrik temin edebilen bir dizi sistemi belirtir. Elektrik tedariki, akım, gerilim ve sıklığın bir fonksiyonu olan bir takım özelliklere sahiptir.

Güneş Enerjili

Güneş modülü, gün ışığını elektrik enerjisine dönüştürür ve denetleyici vasıtasıyla lityum pil içinde saklanır; LED ışığı, gece ışık sensörü kontrolü ile otomatik olarak çalışır. Yaklaştığınızda, yüzde 100 oranında aydınlanır. Uzaklaştığınızda, yüzde 30 oranına kısılır. Hareket sensörü vasıtasıyla bu işlem yapılır. Işık çok parlak olmadığında enerji tasarrufu yapabilir.

Modüler Solar enerji Armatür:

Entegre tasarıma sahip, taşınması kolay, güneş paneli, LED lamba, pil ve denetleyiciyi bir araya getiren herhangi bir kabloya gerek duymayan tak çalıştır üründür.

Kullanım ömrü (Lamba)

LED ömrü, LED cihazının sonunda orijinal akışının % 80’inden daha düşük bir ışık akışı gönderdiği zaman gösterir. Teknik veri sayfalarında belirtilen ömürlerin her biri 25ºC’dedir.

CRI (veya Ra) : Renksel Geriverim İndeksi

Bu indeks bir lamba muhafaza etme kapasitesini tanımlar ve aydınlatan nesnelerin kromatik yönünü deforme etmez. Örneğin, güneş ışığı 100’lük bir CRI’ ye sahiptir. İndeks, aşağıdaki ölçeğe göre 0’dan 100’e değişir: CRI <60: yoksul 6080: iyi 100: mükemmel.

Düşük Voltaj Direktifi 73/23/CEE

Lambalarla (EN60598-1) (Genel Koşullar), EN605982-1 (Genel kullanım için sabit aydınlatma) ve EN60598 2-2 (dahili aydınlatma cihazları) ile ilişkili belirli sayıda elektrik güvenlik kurallarını dayatan Avrupa Direktifi.

Lümen (lm)

Bir kaynaktan üretilen ışık miktarı: Işık akısı. Teknik bilgi formlarında belirtilen her ışık akısı bir lümen üzerindeki lümen çıkış akısını temsil eder.

Işık yoğunluğu (metrekare başına kandela: cd / m²)

Belli bir kaynaktan üretilen veya yansıtılan ışık yoğunluğu. Parlamanın derecesini takdir etmenizi sağlar.

Işık Etkinliği (Watt başına düşen lümen: lm/W)

Bir elektrik Watt (W) emilen iyi bir görünür ışık üretmek için bir ışık kaynağının kapasitesini tanımlar. Işık etkisi ne kadar yüksek olursa, lambanın elektrik tüketimi o kadar düşük olur.

Lüx (lx)

Bir yüzeye ulaşan ışık miktarı.

Watt (W)

Elektrik güç ünitesi. Belirli bir süre zarfında tüketilen güç, kullanılan enerjiyi temsil eder

Her yıl ev / apartman giderlerinin %10’nu elektrik masraflarına ödenir. Bunu akıllıca harcamak önemlidir. Doğru ışık kaynağını seçmeniz size bu konuda yardımcı olabilir. Uzun süreler açık mı kalacak, iyi bir ışık çıkışı önemli mi vs. Bütün bunları bildikten sonra, sizin gereksinimlerinize en verimli ışık kaynağıyla cevap verebilecek armatürü bir satış elemanı eşliğinde aramaya başlayabilirsiniz.

Hesaplama:
Evinizin girişindeki lamba veya apartman bahçesinde yanan lambanız bir yılda her gün ˜10 saat yanmaktadır. Şimdi halojen (300 W), akkor (200 W) ve LED (30W) lambalı armatürlerin bir kıyasını yapalım. 1 kW/saat fiyatı 0,40 olarak alınmıştır.

Halojen 300W
300 W’lık bir ampul 1 saat yandığında 0.3 kW/s kullanır ve size saatte 0.09TL’na mal olur.
(0.40 TL x 0.3 kw/S). Günde 10 saat x 365 gün = 3650 yanma saati

Maliyet fiyatı: 3650 x 0.09 = 328,50 TL.

Akkor lamba 150W
150 W’lık bir ampul 1 saat yandığında 0.15 kW/S kullanır ve size saatte 0.045 TL’na mal olur
(0.40 TL x 0.15 kW/S). Günde 10 saat x 365 gün = 3650 yanma saati

Maliyet fiyatı: 3650 x 0.045TL. = 164,50 TL

LED 30W
30 W’lık bir LED 1 saat yandığında 0.03 kW/S kullanır ve size saatte 0,03TL’na mal olur
(0.40 TL x 0.03). Günde 10 saat x 365 gün = 3650 yanma saati

Maliyet fiyatı: 3650 x 0,0009 = 32,85 TL.

LED lambalar, hem genel aydınlatma hem de özel amaçlı aydınlatmalarda rahatlıkla kullanılabilir. Renkli ışık gerektiğinde de, hiçbir süzgeçlemeye gerek kalmadan LED’ler çoklu renk üretebilirler.

Düşük güçte yüksek verimliliğe sahiptirler. Evlerde, el fenerlerinde, park ve bahçelerde, yollarda, fabrikalarda, otellerde, kapalı spor salonlarında, otopark, alışveriş merkezlerinde, bisiklet aydınlatmalarında v.b. birçok alanda rahatlıkla kullanılabilirler. Renkli LED lambalar özellikle trafik lambalarında kullanılıyor.

Floresan lamba ile karşılaştırıldığında da, LED lambaların daha avantajlı ve daha verimli olduğu görülür Çünkü LED lambalar floresan lambalar gibi civa içermezler, durağan hale dönebilirler ve açılıp kapanma esnasındaki titreşim etkisi göstermezler. LED lambalarda kırılacak cam tüp yoktur ve iç parçaları serttir, darbelere ve titreşimlere karşı dayanıklıdır.

Son zamanlarda LED lambalar bahçe işlerinde ve çevre düzenlemelerinde yaygın olarak kullanılmaya başlandı. LED lambalardan yayılan ışığın dalga boyu özellikle bitkilerin klorofil emisyonunu tam karşılayacak düzeydedir. Bitkiye ışık verildiğinde bitkide gelişme etkin bir şekilde artıyor. Görünen ışığın Kırmızı ve Mavi dalga boyları fotosentez için kullanılıyor.

SOLAR LED LAMBA KULLANARAK NE KADAR TASARRUF EDERİM?

Solar led lamba kullanmanız durumunda ise hiç bir şekilde elektrik sarfiyatı olmayacağı için %100 tasarruf sağlamış olursunuz.

DIESS SOLAR ENERJİLİ, BATARYALI AYDINLATMA ARMATÜRÜ / 30 W SOLAR SOKAK LAMBASI - Büyük Görsel